Vai saturs sociālajos tīklos un mājaslapā var būt par daudz?Šķiet, ka ikvienam, kurš veido saturu uzņēmuma vai personīgajiem sociālajiem tīkliem ir radies jautājums – vai nav par daudz?

Saturs ir ļoti būtisks, tas palīdz piesaistīt jaunu auditoriju un noturēt esošo.

Labs saturs vedina uz komunikāciju un veido attiecības starp uzņēmumu un klientiem.

Blogu un sociālo tīklu ieraksti ir forši vairāku iemeslu dēļ. Kā, piemēram, tie veido uzņēmuma identitāti digitālajā vidē. Ar ierakstu palīdzību ir iespējams izglītot klientu, nododot tam interesējošu un noderīgu informāciju. Taču, lai tavu saturu pamanītu, tam jābūt kvalitatīvam, pārdomātam un regulāram.

Tu noteikti negribi, lai tevi nepamana vai pat ļaunāk – par tevi aizmirst.

Iespējams esi saskāries ar problēmu, ka sociālajos tīklos seko kādam foršam uzņēmējam vai influancerim, bet viņi posto tik daudz, ka vienkārši gribas atsekot. Tāpēc kā satura viedotājam, vienmēr labāk turēties pie principa – kvalitāte pār kvantitāti. Noteikti rodas jautājums - kā šo visu sabalansēt, vai ne?


Tev vairākas reizes nedēļā par sevi jāatgādina, ar labu saturu dažādās platformās, taču nenobombardē savu klientu. Labāk vienu vērtīgu video vai ierakstu interesanti pasniedz vairākās platformās, nekā tukši ražo informāciju, tikai tādēļ, ka sen nekas nav darīts. Taču jāizvairās arī no otras galējības – nemal uz riņķi vienu un to pašu bezgala daudz.

Svarīgi ir izprast, ko no tevis gaida klients, kas un kādā platformā viņam pašreiz ir nepieciešams.

Pārāk bieža parādīšanās sociālo tīklu laikajoslā, ar laiku var kļūt kaitinoša un radīt negatīvas asociācijas. Nevienam nepatīk uzmācīgas reklāmas vai cilvēki, kuri visu laiku runā, nedodot iespēju izteikties citiem. Protams, nav tādas pareizās formulas, kura pateiktu, cik daudz ierakstu ir labi, bet cik – jau par daudz. Katrs vadās pēc savām sajūtām un pieredzes. Taču, sekojot līdzi satura kvalitātei un klientu iesaistei, ir iespējams noprast vai neesi pārcenties. Atceries, ka ar saturu tu centies radīt interesi par sevi un beigu beigās, arī pārdot. Ja novēro, ka tava uzņēmuma sociālajiem tīkliem cilvēki sāk atsekot, pārskati savu saturu.

Iespējams, ka tas ir par daudz, nav kvalitatīvs vai nerisina tava klienta problēmas.

Jāpatur prātā, ka saturs tiek veidots, lai atrisinātu klienta grūtības. Tu zini kādas tās ir, ja pirms kārtējā ieraksta esi definējis tā mērķauditoriju.


Ja vēl nezini, par ko tad īsti runāt, lūk, praktiski padomi kā to noskaidrot:

  • Pirms sāc veidot saturu, apjautājies savai auditorijai, kas ir tas, ko viņi vēlas redzēt tavā platformā. Šādi tu noteikti nenošausi greizi, jo dosi tieši to, ko no tevis vēlas redzēt.

  • Paskaties, ko dara konkurenti. Tev nav viņi jākopē, taču noteikti vari smelties iedvesmu un tās pašas aprakstītās problēmas atrisināt savā stilā.

  • Saredzi un sadzirdi, ko runā un dara tavi klienti, šādi tu vari atrast kādu problēmu, pirms klienti paši ir sapratuši, ka tāda ir.

Lai arī saturs mājaslapā ir tas, kas palīdz uzlabot tava zīmola iespējas meklētājprogrammās, jāatceras, ka galvenokārt saturu veido cilvēkiem, jo viņi, nevis roboti būs tie, kas veiks pie tevis pirkumus.

Saturs var radīt emocijas un tās bieži vien ir viens no virzītājspēkiem lēmumu pieņemšanā. Tādēļ ir jācenšas, lai tavs saturs tā patērētajiem raisītu labas asociācijas ar tavu zīmolu. Esi tas, kuram ir stāsti un risinājumi, ne tukši vārdi. Bieži speciālisti ir tik ļoti iedzīvojušies savā jomā, ka vairs nespēj komunicēt vienkāršiem cilvēkiem saprotamā valodā. Tādēļ savu saturu veido viegli uztveramu un nepārblīvē ar specifiskiem terminiem. Ja spēj palīdzēt klientam un uzlabo viņa darbu un dzīvi, vari uzskatīt, ka tavs radītais ir bijis jēgpilns un noderīgs.


Tavs saturs ir Tavs stāsts! Tu noteikti vēlies, lai Tavu stāstu dzird un, lai ar to dalās! Ja tu nespēsi izglītot klientu, kurš to darīs?


0 comments

Recent Posts

See All