top of page

Kas jauns SPIIKIIZI un atskats uz aizvadīto gadu


SPIIKIIZI STUDIO logo

Iespējams daudzi pagājušajā piektdienā vai vismaz bērnībā Vecgada vakarā lēja laimītes. Tautā runā, ka tās rādot nākamā gada nākotni. SPIIKIIZI 2022. gadā redz jaunas studijas telpas, vizuālo identitāti un misiju - sniegt labāko tiešraides pieredzi.

Aizvadītais gads bija piedzīvojumu un izaugsmes bagāts, pateicoties tam, esam auguši un mācījušies, lai spētu nodrošināt labāko, ko spējam. Strādājam pie tā, lai tiešsaistē būtu kā klātienē.


2021. gads SPIIKIIZI bija pārmaiņu, ugunskristību un ieskrējiena gads. Tā laikā auga komanda, tika izvirzītas vērtības, misija un mērķi tās izpildei. Telpās tika izveidotas jaunas studijas, paplašinot tiešraižu iespējas. Sadarbojāmies ar dažādiem klientiem un īstenojām interesantus projektus.

Jaunas studijas un vizuālā identitāte

Kad 2020. gada novembrī durvis aizvēra SPIIKIIZI kafejnīca, nepagāja ilgs laiks, kad kafijas aparātu nomainīja gaismas pultis un kameras. Ar laiku auga komanda, kurā šobrīd ir jau desmit cilvēki, kurus vieno vērtības, mērķi un aizrautība strādāt. Sākumā vienkāršo skatuvi tagad nomainījusi cyclorama studija, kura sniedz bezgalīgas telpas iespaidu. Virs tās ierīkots apgaismojums, kurš īsā laikā ļauj mainīt skatuves atmosfēru. Katru studiju iespējams iekārtot atbilstoši klienta vēlmēm. Pretī cycloramai ir izveidota green screen siena, uz kuras iespējamas ļaut vaļu iztēlei, jo filmējot uz tās, ir iespējams uzlikt jebkādu fonu, sniedzot teju neierobežotas iespējas. Šobrīd rit pēdējie darbi pie Ovālās telpas, kurai būs līdzīga funkcija kā cyclorama skatuvei. Šādās studijas telpās lieliski izskatās dažāda veida pasākumi, piemēram, paneļdiskusijas. Tiem, kas jau bijuši SPIIKIIZI noteikti jāatnāk vēl, jo tagad šeit ir cita pasaule.


Sakārtojot savu fizisko vidi, nolēmām, ka laiks ķerties klāt pie digitālās. Pāris nedēļu laikā izstrādājām jaunu vizuālās identitātes plānu, kurā labāk nolasās mūsu vērtības: cilvēciskums, kvalitāte, profesionalitāte un inovācija. Arī sociālo tīklu dizains un saturs mainās. Esam izveidojuši jaunu logo, jo laikam ejot, mainījusies SPIIKIIZI būtība un darbības sfēra. Jaunais logo reprezentē skatuvi un cilvēku uz tās, jo šobrīd mūsu uzdevums ir palīdzēt katram savu stāstu iznest pasaulē. Arī ar visām pārmaiņām kodolā joprojām esam tie paši cilvēki, kuri vēlas nodrošināt labāko tiešraides pieredzi, jo uzskatām, ka katram ir stāsts, kuru pasaulei noteikti ir jādzird.


Aizvadītā gada darbi

Gada laikā esam strādājuši ar vairākiem iedvesmojošiem klientiem, caur kuriem izdzīvojām savas ugunskristības kā tiešraižu studija. Labs piemērs ir IAEVG trīs dienu starptautiskā konference. Tās tiešraidi translēja 16 dažādos kanālos, paralēli bija saslēgušies vairāki desmiti runātāju un klausītāju no dažādām pasaules valstīm, paralēlās sesijās notika attālināti workshopi un diskusijas. Konferences dalībniekiem bija iespēja arī piedalīties virtuālā koncertā. Šī konference bija ne tikai pozitīvs izaicinājums mūsu tehniskajai sagatavotībai, bet arī komandas spējai strādāt kopā un pārbaudīt stresa noturību, savstarpējo atbalstu.

Vasarā pie mums notika pirmā “Pārdošanas konference”, kuru rīkoja SPIIKIIZI sadarbībā ar NJ Media. Konferenci nodrošinājām caur Spatialchat platformu, kas ļauj tās lietotājiem pārvietoties pa dazādām digitālajām telpām un tīkloties speciāli tam paredzētās vietās.

Savukārt novembrī “Postdoc Latvia” jauniešu foruma laikā parādījām, ka arī Zoom platformā iespējams novadīt interesantu un vizuāli baudāmu zinātnisko konferenci. Arī daudzas citas tiešraides, podkāsti un ieraksti mums snieguši iespēju mācīties, lai varētu augt un sniegt arvien labāku rezultātu.

Aizvadītā gada laikā esam pieteikuši sev vietu tiešraižu lauciņā un pierādījuši, ka tiešsaistē var kā klātienē.

2021. gadā īstenojām projektu “Digitālā transformācija”, kura laikā pierādījām, ka vienas dienas laikā iespējams sakārtot uzņēmuma sociālos tīklus, sagatavot kvalitatīvas bildes un video saturam, un no nulles izveidot mājaslapu. Ar šādiem projektiem pierādījām, ka ātri nenozīmē nekvalitatīvi. Visai komandai strādājot kopā un ejot uz vienu mērķi, vienā dienā iespējams izdarīt ļoti daudz.

Šo projektu īstenojām, sastrādājoties ar Kuldīgas auto detailinga servisu “RWD Workshop” un pirmo sporta zāli uz riteņiem “Gym buss”.


Rūpējāmies ne tikai par tiešraidēm, bet arī par to, lai cilvēki kļūtu zinošāki un spētu iegūt jaunas, noderīgas prasmes. Gada laikā, sadarbojoties ar nozares speciālistiem, izveidojām arī vairākas online apmācības. Piemēram, oktobrī SPIIKIIZI sadarbībā ar "25. kadrs - reklāmas internetā" vadītāju un Web izstrādes speciālistu Jāni Āboltiņu vadīja pirmo mājaslapu izveides skolu, kur dalībniekiem piecu dienu laikā bezmaksas bija iespēja no pašiem pamatiem iegūt zināšanas mājaslapu izstrādē.


Savukārt vasarā trīs dienās bija iespējams apgūt video montāžu pie Āra Birzes. Apmācību laikā katrs students strādāja pie video, kuru, sekojot instrukcijām, varēja trīs dienās samontēt.


Novembrī SPIIKIIZI Media sadarbībā ar uzņēmēju, e-komercijas speciālistu, "HSH Digital" mediju aģentūras un e-veikala www.emperoz.com īpašnieku Jorenu Kvēli-Kvālu piedāvāja trīs dienās iemācīties izveidot un palaist savu interneta veikalu. Arī šobrīd strādājam pie dažādām apmācībām, kuras būs pieejamas jau pavisam drīz.

Šajās apmācībās īsā laikā iespējams apgūt digitālās prasmes arī tad, ja nav iepriekšējas zināšanas. Tās iespējams apmeklēt no jebkuras vietas un nepieciešams vien dators ar labu interneta pieslēgumu. Vēlāk dalībniekiem tiek nosūtīti mācību ieraksti, lai jebkurā laikā varētu savas zināšanas atsvaidzināt.


Arī 2022. gads būs jaudīgs. Strādājam pie jauniem, radošiem projektiem. Mainām vidi sev apkārt, lai gan klientiem, gan pašiem būtu forši. Noteikti seko līdzi mūsu sociālajiem tīkliem, lai redzētu jaunumus. Kā arī raksti info e-pastam: info@spiikiizi.com vai zvani: 27653136. SPIIKIIZI komanda novēl arī Tev lielisku un veiksmīgu Jauno gadu!


0 comments
bottom of page