"Pabeidz iesākto". 8 soļi, kā…

...ar Āri esam pazīstami jau kādus desmit gadus. Sākumā tās bija tādas īsas satikšanās laikā, kad kopā realizējām dažus necilus īsfilmu projektus, bet vēlāk (Vācijā) pat kopā strādājām. Tieši viņš bija tas, kurš man palīdzēja iekārtot darbā, kad pirms pieciem gadiem turp aizbraucu ar domu nedaudz pastrādāt. Bez kopīgās dzīvesvietas un kopīgā darba, mums arīdzan bija kopīgas intereses. Bija viena tāda nakts, kad sēdējām pie viena galda un rakstījām īsfilmu scenārijus. Tā bija pēdējā diena, kad tos varēja nodot konkursam, tāpēc vajadzēja pabeigt. Un to mēs arī izdarījām.

„Šodien apstādini pasauli un saraksti, ko vēlies!”

Un vēlāk radās Spiikiizi. Tobrīd jau bija izdota Āra pirmā grāmatā „Nebaidies/Don’t Be Scared” (Apgāds Mansards, 2017). Grāmatu saņēmu kolīdz tā bija atceļojusi no tipogrāfijas. Bet Āris nekad neapstājas un pavisam nesen klājā nāca viņa otrā grāmata „Pabeidz iesākto. 8 soļi, kā nokļūt tur, kur vēlies būt”, pie kuras tiku pavisam nesen, jo vasarā, kad notika grāmatas prezentācijas pasākums, biju aizceļojis.


„Mūsu 24 diennakts stundas ir jāsaskata kā 24 atvilktnes vienā skapī. Ja vienu izņemam, tad mums ir jābūt atbildīgiem par to, ko ieliekam vietā.”

Grāmatas pirmais nosaukums bija „8 soļi kā pabeigt iesākto”. Pēc skata tā bija līdzīga viņa pirmajai grāmatai, bet laika gaitā viss mainījās un grāmata ieguva pavisam citu veidolu un arī vāka bilde un nosaukums pamainījās. Man bija tas gods ieskatīties grāmatā vēl pirms tā tika pabeigta un izteikt dažas piezīmes par tekstu un noformējumu. Bet tā ir pagātne, jo nu Āris var lepoties ar to, ka ir divu grāmatu autors. Un tas tā noteikti nepaliks uz ilgu laiku, jo zinu, ka viņš jau aktīvi strādā pie savas nākamās grāmatas. Tikmēr jāņem talkā šī, lai pabeigtu visus iesāktos, bet novārtā atstātos darbus.

„Panākumu atslēga slēpjas spējā nospraust dzīves mērķus un vispārīgi saprast, kāpēc tev būtu jāzina tas, ko vēlies.”

Grāmata lasītāju dzen uz priekšu ar moto – jebkas ir sasniedzams. Un tā tas tiešām ir. Vajag tikai darīt. Kā jau minēts grāmatas apakšvirsrakstā, Āris piedāvā 8 soļus, kā nokļūt tur, kur vēlies būt. Katrs solis ir plaši iztirzāts un ved tevi tikai uz priekšu. Bez šiem soļiem grāmatā ir arī vairākas dzīves atziņas, kā arī personīgās piezīmes, kas veiksmīgi turpina jau pirmajā grāmatā atklāto. Šajā grāmatā atziņa seko atziņai un galu galā tu nemaz nevari nepabeigt iesākto, kad esi šo grāmatu izlasījis. Protams, ar grāmatu vien būs par maz, ir vajadzīga arī vēlme pašam to paveikt.

„Panākuma atslēga slēpjas spēkā turpināt.”

Bez tā, ka grāmata ir bagātīga ar atziņām, tā arīdzan ir interaktīva, jo katra aprakstītā soļa beigās Āris atstājis vietu piezīmēm vai iepriekš uzdoto jautājumu atbildēšanai. Vēlāk pats vari atgriezties pie šiem jautājumiem un savām atbildēm, lai pārliecinātos, ka viss aizvien ir tā, kā bija grāmatu lasot, vai tomēr jau esi kaut ko iemācījies un stāvi soli augstāk.

„Līdz pats nebūsi spējīgs radīt gaismu, tu spēsi parādīt tikai mošķu siluetus, un arī tie var būt tikai iztēles augļi – ilūzijas.”

Satikt Āri vienmēr ir liels prieks un tāpēc arī izlasīt to, ko viņš ir uzrakstījis, ir īsts piedzīvojums. Bet, runājot šo par grāmatu, jāatzīst, ka lielākoties man viss bija skaidrs jau pirms šīs grāmatas izlasīšanas, ko arī Āris manā eksemplārā ierakstīja: „Tu jau visu zini!” Dažas lietas tajā mani tomēr uzrunāja pilnīgi no jauna, jo arī es bieži vien kaut ko nenovedu līdz galam, nepabeidzu iesākto. Šis literārais darbs nedaudz palīdz motivēt šo slinkumu, kurš manī iesēdies. Un tieši tāpēc grāmata nāca tieši laikā.

„Mēs esam septiņi miljardi. Kā, pie velna, kādam vispār var būt garlaicīgi?”

P.S. Lai gan grāmatā aizvien ir vairākas maketējuma kļūdas (piekasos, jo pašam patīk tādas lietas kārtot, ha), nemaz nerunājot par gramatikas kļūdām, viss ir pateikt tā, kā tam vajadzētu būt.


Parbulicēts no: Grāmatas ir mani labākie draugi

Nils D. bibliotēka

Blogā var meklēt daudz labu grāmatu atsauksmes.


SPIIKIIZI komanda,

Aris Birze

0 comments

Recent Posts

See All