Ko ņemt vērtā 1 mēnesi pirms semināra organizēšanas?Domā par semināra mērķi kā Misijas apgalvojumu. Tavu panākumu rāmi. Tad, kad tu skaidri zini, ko vēlies, ir daudz lielāka iespēja to sasniegt vieglāk.

2. Uzsādi atslēgas mērķus. Kā tieši izskatīsies tavs seminārs? Ko konkrēti tu centies panākt: cik cilvēkiem paredzēts, cik gribi lai ierodas (kas nenozīmē, ka ieradīsies), kādus citus rezultātus papildus vēlies no šī semināra iegūt? Piemēram, 5 cilvēki aizies izglītoti/jauni dalībnieki tavā organizācijā vai papildus 500eur ienākumi? Izmainīsi cilvēku prāta skatījumus? Iedvesmot?


Domā par Top 3 starpmērķiem, kurus vēlies redzēt kā rezultātus un koncentrējies uz viņiem, lai tie kļūtu par realitāti. Varbūt viens no mērķiem ir finansiāls, otrs sociāls un trešais tīri personīgi tev interesants.


3. Prasi palīdzību vai organizē pats. Ne vienmēr tev viss ir jādara vienam un bieži var atrast cilvēkus, kuri grib palīdzēt. Padomā par citām prasmēm, kuras daudz labāk būtu meklēt cilvēkos, kuriem tās padodas. Viņi var palīdzēt tev sagatavot semināra saturu, laika tabulas, finanšu plānojumus, Facebook pasākumus, ielūgumus vai plakātus. Kā arī paša semināra laikā palīdzēt ar organizēšanu kā sagatavot telpu pirms un palīdzēt savākt visu pēc semināra. Protams, centies atrast brivprātīgos cilvēkus, kuriem tu uzticies.


Parūpējies par to, lai visi "tiek līdzi tavam ātrumam", turot visus lietas kursā par notiekoši un izmaiņām. Sadarbība padarīs darbu vieglāk. Neuztraucies un atļaujies prasīt palīdzību, lai viņi var iesaistīties.

Ja tu neesi situacijā, kurā var atrast brīvprātīgos palīgus, tu vienmēr vari kādu noalgot. Protams, tas ir atkarīgs no tava plānotā semināra, bet par 5 - 20 eur tu noteitki vari atrast palīgus, kuri būs gatavi iesaistīties dažādos darbos.


4. Sagatavo budžetu. Uzskaiti visas iespējamās izmaksas, ienākumus, sponsorus un papildus izmaksas, kuras vajadzētu vēl iekļaut. Ja tu neplāno budžetu, tad attapsies ar daduz izmaksām un nezināsi kā ar to visu tikt galā un to, kā nokļuvi tādā situācijā. Domā realistiski un sāc uzskaitīt visu jau no pirmās dienas.

Vēro līdzi savas izmaksas un 'plāno, ko vari atļauties. Brīvprātīgie ir labs veids kā samazināt izmaksas, kā arī izmantot izdevīgas telpas (piemēram SPIIKIIZI maziem semināriem, salīdzinot ar Rīgas cenām.).


Atceries: Mazs un jauki noorganizēts seminārs ir daudz labāks, kā liels un vidēji noorganizēts seminārs, kurš izgāžas.


5. Izlem par laiku un vietu. Šis ir viens no svarīgākajiem punktiem, kad mēs nonākam pie organizēšanas. Kura vieta un laiks liks cilvēkiem teikt: "Jā, es gribu ierasties!"? Tu vēlies laiku, kurā cilvēki varēs ierasties un iespējams ierasties. Kā ari vieta, kuru tu vari atļauties!

Pārbaudi, ko tava mērķauditorija jau dara vidē, kurā organizēsi semināru. Neliec jaunām māmiņā nākt vēlu vakaros, jeb uzņēmējiem pirmdienas rītā. Ja tas ir viegli izklaidējošs pasākums ar studentu audotiriju, tad nedēlas nogales vakari noteikti būtu daudz vērtīgāki. Ar telpām centies sazināties cik vien agri iespējams, viņi var būt daudz aizņemtāki kā tu.


6. Domā par pieejamību. Pieejamību visam. Kur cilvēki ieradīsies, vai tur ir pieejams publiskais transports vai stāvvietas auto. Kā ar telpas lielumu un pieejamību. Vai vieta var nodrošināt kafijas pauzes, ekipējumu kā projektoru un ekrānus. Ko cilvēki darīs ierodoties pirms pasākuma un kā arī ārjakām? Vai tev vēl vajag kādas dāvanas tiem, kuri uzstājas, vai neieciešamas uzkodas un baneri?


Ir svarīgi apsēsties ar savu pierakstu kladi vai komandu un apdomāt cik vien daudz faktorus iespējams. Varbūt ir vēl kādi īpaši viesu par kuriem jāparūpējas vairāk.


7. Domā par mārketingu un reklāmām. Apdomā ceļu par plakāta radīšanu un tajā varētu iekļaut notikuma datumu, laiku, vietu, galveno tēmu un viesus. Iespējams pievienot vēl kādu papildus tēmas aprakstu. Tā kā tu noteikti gatavojies laicīgi ir vēl pietiekoši iespējams uzlabot vienotu stilu, lai dalībniekiem vieglāk uztvert plānoto.


Apdomā vēl citus veidus kā paziņot par semināru. Izsūti epastu paziņām vai savai epasta sarastei, sūti personalizētas ziņas, liec pasāumu FB, prasi draugiem padalīties vai jebkuru citu no desmitiem veidiem. Padomā par to, kas tev nepieciešams no dalībniekiem pirms semināra un to, kas nepieciešams semināra laikā, lai viņi atnaktu un paliktu.


8. Organizē savu darbu un laiku. Neatliec visu uz pēdējo brīdi. Pat ja patreiz jūties apjucis, tad vienkārši ievelc elpu un paņem pierakstu kladi vai Exceli. Pieraksti visas pārdomas, definē mērķus un sāc uzskaitīt iespējamās izmaksas un loģistiku.


Sagatavo ierobežotu laika termiņu (dealines) katrai aktivitātei. Uzskaiti visus nepieciešamos darbus un piedomā pie tā, kurš cilvēks to darīs. Ja tev nav komanda, tad visu darīsi viens, bet ja komanda, tad ir vērts deliģēt. Komandai svarīgi pateikt kad un kur būs nepieciešama viņa palīdzība. Tādā veidā tu varēsi organizēt savu darbu un orientēties laikā.


Nobeigumā novērojot 500+ organizētos seminārus SPIIKIIZI telpās ir jāņem vērā šie augstāk ieteikumi, bet beigās paši svarigākie punkti ir rezervēt datumu, laiku un telpu. Pēc tam uztaisīt aprakstu un plakātu. Publicēt semināru un ļaut cilvēkiem pieteikties.


Tad arī tiek sakārtots viss pārējais, taču atceries, galvenais ir sākt!


SPIIKIIZI komanda,

Āris Birze


Rezervēt telpas SPIIKIIZI var www.spiikiizi.com lapā vai rakstot uz epastu info@spiikiizi.com


Raksta aizmetums nāk wikihow.com

0 comments