top of page

Kas jādara, lai kļūtu labāks Zoom sapulcēs?Jau divus gadus teju katrs pasaules iedzīvotājs ir pazīstams ar Zoom vai kādu citu līdzīgu platformu. Lai arī pagājis ilgs laiks, joprojām ir gadījumi, kad cilvēki nezina kā ieslēgt mikrofonu, kameru, dalīties ar savu ekrānu vai citām līdzīgām opcijām. Taču šīm ir jākļūst par prasmēm, kuras protam, jo šāda veida digitālās sapulces un nodarbības kļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.Zoom opis, TikTok, digitālā vide

Esam jau SPIIKIIZI TikTok kontā iepazīstinājuši ar Zoom opi, kurš dod vērtīgus padomus, lai palīdzētu tev būt labākam Zoom sapulcēs. Taču arī šeit esam apkopojuši dažas galvenās darbības, kuras varat veikt, lai uzlabotu Zoom sapulču kvalitāti. Kādam, iespējams, šis šķitīs pašaprotami, bet citam palīdzēs kļūt zinošākam.


1. Pirms pievienojies sapulcei, pārbaudi vai Tava kamera un mikrofons ir gatavi lietošanai. Nevienam nepatīk sapulces vidū saprast, ka mikrofons nestrādā vai atskārst, ka neproti to ieslēgt. Var gadīties, ka arī datora iestatījumos ir jānorāda, ka lietotnes drīkst lietot kameru un mikrofonu, citādi neatkarīgi no taviem centieniem ieslēgt mikrofonu Zoom, tāpat paliksi nedzirdams.


2. Ja tev nav sapulces laikā jārunā, izslēdz savu mikrofonu. Nevienam nav jādzird fona trokšņi, tas traucē gan runātājam, gan pārējiem klausītājiem.


3. Laba gaisma ir atslēga visam. Tev nav jāiegādājas dārgas studijas gaismas, lai piedalītos iknedēļas darba sapulcē, taču sēdēt tumsā arī nebūs risinājums. Pavisam vienkāršs triks - apsēdies pie loga, lai gaisma spīd uz tevi, nevis ir tev aiz muguras. To pašu iespējams izdarīt ar galda lampu, galvenais, lai gaisma būtu vērsta pret tevi.


4. Ja pirms sapulces nepaspēji savākt māju un negribi, lai pārējie redz bardaku tev aiz muguras, vari uzlikt kādu no fona attēliem. Tos iespējams atrast pie Settings > Virtual Background. Ar šo opciju vari izvēlēties jebkuru no fona attēliem, lai izskatās, ka sapulcei esi pieslēdzies kaut no komosa.

5. Lai izvarītos no nevēlamiem “ciemiņiem”, kuri vēlas izbojāt tavu sapulci, vari izveidot gaidīšanas telpu tiem cilvēkiem, kuriem ir paredzēts sapulcē piedalīties. Šādi pirms sapulces sākuma redzēsi, kuri ir tie cilvēki, kas vēlas iekļūt Zoom sapulcē. To vari izdarīt Account Management > Account Settings. Tālāk klikšķini uz Meeting un Waiting room.


6. Šķiet, ka viena no biežākajām problēmām ir neprasme dalīties ar ekrānu. Šo opciju var atrast Zoom aplikācijas apkašā (ja lieto no datora, bet augšā, ja no telefona), tad spied uz Share screen icon, lai dalītos ar savu ekrānu. Lai šo darbību pabeigtu spied Stop Share pogu, kura būs sarkanā krāsā ekrāna augšā.


7. Ja vēlies sapulces materiālu saglabāt ilgākam laikam - ieraksti to. Viss, kas tev jādara, aplikācijas apakšā jānospiež podziņa Record.


Ja gribi dzirdēt vēl Zoom padomus - seko līdzi Zoom opim SPIIKIIZI TikTok kanālā, kur vari uzdot arī sev interesējošus jautājumus, opis atbildēs!
0 comments
bottom of page