top of page

Kāpēc tavam zīmolam vajag TikTok?


telefons, TikTok

Pat tad, ja tu visiem stāsti, ka šo platformu neizmanto, tu noteikti esi to redzējis. Varbūt pat nevienam nezinot, skaties un smejies par smieklīgajiem suņu video, kurus tur var atrast. Taču tas nebūt nav viss. Pieaugot TikTok popularitātei, tas kļuvis par nozīmīgu mārketinga kanālu daudziem zīmoliem.

Lai arī sākumā liekas, ka TikTok auditorija pārsvarā ir bērni, tā nebūt nav taisnība. Šobrīd to izmanto visas paaudzes. Aptuveni 50% no TikTok lietotājiem ir vecumā no 16-24 gadiem, bet 6% lietotāju ir vecumā no 45 gadiem un uz augšu. Šobrīd šī ir visstraujāk augošā sociālo tīklu platforma, tāpēc noteikti apsver, kā šis rīks var darboties tavā labā.


Aplikācija piedāvā īsus video, kurus viegli uztvert mūsdienu sociālo tīklu patērētājam, kura koncentrēšanās laiks ir īsāks kā zelta zivtiņai. Viens no lielākajiem TikTok plusiem - tam nav nepieciešama liela sagatavošanās un atribūti. TikTok video var uzfilmēt jebkurš, kam ir telefons ar kameru un aplikācija. Vien pāris stundu laikā ir iespējams izveidot saturu ilgam laikam. Šobrīd tā ir nodēvēta par straujāk augošo aplikāciju pasaulē. Pagājušajā gada maijā TikTok bija sasniedzis 800 miljonus sekotājus visā pasaulē. Šobrīd aplikācija piedāvā divu veidu opcijas satura meklēšanai. “Fallowing” sadaļa, kurā redzami video no tiem satura veidotājiem, kuriem cilvēks seko. “For you” ir video, kurus aplikācija rāda, izvērtējot tavas intereses.


Kā to izmantot savā labā?

Ar TikTok visvieglāk uzrunāt Gen Z paaudzi un jaunus mileniāļus. Ja tava uzņēmuma mērķauditorija ir šajā vecuma grupā, tad TikTok noteikti ir platforma tev. Šobrīd šī aplikācija ir pārspējusi Instagramu un Facebooku. Izpētīts, ka cilvēki šeit mēneša griezumā pavada aptuveni 21.5h, salīdzinājumā Instagramā tikai - 7.5h.


TikTok piedāvā ļoti daudzus formātus, kas dod plašu izvēli zīmolam atrast sev vispiemērotāko. Šobrīd šo sociālo tīklu savām mārketinga aktivitātēm izmanto vairāki simti kompāniju. To skaitā ir NBA, The Washington Post, Amazone un citi. Nākotnē šis saraksts tikai papildināsies. Tu vari būt viens no tiem, kas to izdara.


TikTok piedāvā arī piecus reklāmu veidus, lai katrs zīmols var izvēlēties sev piemērotāko formātu.

  • Viens no tiem ir Topwieved ads. Šīs reklāmas atrodamas For you lapas augšā, parādās pirmajās trīs sekundēs.

  • Otrs veids ir In feed video ads. Atšķirībā no Topwieved Ads, šo reklāmu garums var sasniegt līdz pat 60. sekundēm un For you lapā parādās starp lietotāju videoklipiem.

  • Trešais veids ir Branded hashtag challanges. Šis reklāmas veids iekļauj sadarbības ar citiem populāriem satura veidotājiem, iekļauj zīmola popularizējošas mirkļbirkas, balstītas uz zīmola saturu.

  • Ceturtais veids ir Brand takeower ads. Parādās uzreiz atverot aplikāciju, ir iespējams ievietot CTA - linkus uz mājaslapu, aplikācijas lejuplādi. Tāpat šis reklāmas veids piedāvā iespēju reklāmu tārgetēt konkrētai mērķgrupai.

  • Piektais veids ir Branded effects ads. Šajās reklāmās pieejami filtriņi vai uzlīmes, kuras var izmantot arī citi satura veidotāji, tādējādi iznesot zīmola vārdu tālāk. Parasti aicina citus lietotājus veidot saturu, pretī saņemot balvu.

Būt trendā Lai iekarotu TikTok platformu viss, kas ir jāizdara - jāzina trendi! Tie iegūst visvairāk skatījumu un iesaisti. Taču nebaidies arī eksperimentēt, ļoti iespējams, ka radīsi jaunu trendu. Ja izdzirdot vārdu salikumu “TikTok trends” tev prātā nāk dejas, nebaidies! Trendi ir dažādi, ir arī tādi, kurus var izmantot tie, kuri nav gana ritmiski, lai laistos dejā. Galvenais ir turēt roku uz pulsa un atrast, kurš trends uzrunās tavu auditoriju. Svarīgi arī nenokavēt tā zelta stundu. Palaižot garām īsto brīdi, būsu nokavējis savu iznācienu.


Tāpat kā jebkurā citā platfromā arī šeit lielu lomu spēlē mirkļbirkas. Lietojot pareizās, tavai auditorijai būs vieglāk tevi atrast. Ir izskanējušas vairākas diskusijas par to, kuras ir īstās, lai iekarotu skatītāju sirdis. Bieži piemin, ka viena no tām ir #fyp, bet tāpat ir ļoti daudzi oponenti, kuri saka, ka no tās jēgas nav. Mirkļbirku aktualitāte mainās ļoti strauji, tāpēc jāseko līdzi, kas aktuāls šobrīd.


Lai saprastu, kuras mirkļbirkas strādā šobrīd, skaties, ko lieto influenceri vai līdzīgi uzņēmumi tavam. Vienmēr ir laba doma iedvesmoties no citiem, it īpaši, ja TikTok esi sācis lietot pavisam nesen. Taču atceries, ka vērts izmantot tikai tās mirkļbirkas, kuras sader ar tavas kompānijas tēlu un mērķiem. Nebaidies eksperimentēt un skatīties, kuras ir tās mirkļbirkas, kuras palīdz tieši tev.


Kādam saturam ir jābūt?

Strādājot ar TikTok ir jāpatur prātā tas pats, kas ar citiem sociālajiem tīkliem. Tev ir jārada vēlme vai pat atkarība pēc sevis. Lai skatītāji gaidītu tavu nākamo video, lai viņi tev piesekotu un rezultātā arī iegādātos preci. Prātā jāpatur, ka arī TikTokā ir jābūt saprotamam, kas tu esi un ko tu piedāvā. Tev noteikti jāsakārto savs tēls un TikTok profils, lai visiem uzreiz būtu skaidrs, kas tu esi un ko piedāvā.

Lai arī lielākoties šī platfroma paredzēta, lai izklaidētos, daudzi satura radītāji to izmanto, lai runātu par dažādām tēmām, to skaitā, klimata krīzi, veselību, politiku, dzīvesveidu utt. Tu noteikti atradīsi arī nišu savam zīmolam.


TikTok pamatā ir radoša pieeja un izpildījums. Nepārcenties ar perfekciju, jo šeit novērtē autentiskumu. Necenties kļūt pamanāms ar sausām reklāmām un garlaicīgiem video, šī nav īstā vieta tam. Labāk ļauj vaļu savai radošajai pusei un eksperimentē.


Klīst baumas, ka mazāk cenšoties TikTokā var tālāk tikt. Šī aplikācija lauž stereotipus par to, ka sociālajos tīklos viss ir perfekts un pat mākslīgs. Tāpēc savam saturam noteikti izplāno idejas, bet nepārcenties iepērkot jaunu tehnisko ekipējumu, ar telefonu un dažiem filtriņiem pilnībā pietiks. Galvenais seko trendiem, pieej radoši un vairāk piedomā pie idejas. TikTok video ir īsi un tiem viegli paiet garām, ja skatītājs nav uzrunāts pirmajās sekundēs. Tavs mērķis ir piesaistīt skatītāju pēc iespējas ātrāk. Tavam āķim ir jābūt pietiekami labam, lai tevi neaizšķirtu garām pirms video pa īstam sācies. Noteikti izmanto TikTokā populāro mūziku, tas palīdzēs algoritmam aiznest tavu video tālāk.


Kā tu vari sākt TikTok?

Velti laiku, lai izpētītu, kā platfroma strādā, kas aktuāls un ko dara konkurenti. Izpēte vienmēr ir svarīga, lai rastos izpratne par to, kas būtu darāms. Tālāk uztaisi sava zīmola profilu. Veic visu nepieciešamo, lai tas būtu saprotams un sakārtots. Tālāk jau vari veidot video un iekarot auditorijas sirdi. Labs veids kā kļūt pamanāmam ir veidot sadarbības ar influenceriem. Viņi zina, kas šajā platformā strādā un kas ne. Šādi tu varēsi iegūt atpazīstamību un arī saprast, kāda veida saturs strādā. Ja būsi veltījis rūpes, lai izveidotu kontaktu ar auditoriju, ar laiku tas atmaksāsies pirkumos. Taču, kā jau ar visiem soctīkliem, ir jābūt pacietīgam. It īpaši ar TikTok, jo šobrīd tam vēl tiek veltīti smīniņi un neizpratnes pilni skatieni. Bet noteitki negaidi, kad visi jau būs pie tā pieraduši un izmantos. Iekaro savu vietu jau tagad.


Arī Facebook un Instagram šobrīd meklē vietu īsajiem video. Instagram jau ir atzinis, ka cenšas panākt TikTok un tāpēc platformā arvien lielāku lomu ieņem video formāts. Šis nav arī nekas jauns. Konkurenti vienmēr paņem viens no otra labākās idejas un attīsta tālāk. Piemēram, agrāk Instagrams bija platfroma tikai bildēm, vēlāk, ņemot piemēru no VINES, parādījās īsie 15. sekunžu video. Pēc Snapchat popularitātes arī Instagramā parādījās story opcija, tagad tā ir Facebookā un pat Linkedin. Tāpēc noriskē un pamēģini TikTok! Esi celmlauzis un esi priekšā konkurentiem, veidojot saturu arī TikTok platfromā! Labāk noriskēt un pamēģināt, nekā palaist garām lielisku iespēju veidot kontaktu ar auditoriju. Dienas beigās pats svarīgākais ir būt tur, kur ir tavi klienti. Ceru tevi redzēt TikTokā pavisam drīz! :)


0 comments
bottom of page