top of page

Kā tavs stāsts var palīdzēt pārdot?


dators, klade, fotoaparāts, saturs, blogs

Jau 1996. gadā Bills Geits rakstīja, ka saturs ir karalis. 25 gadus vēlāk nekas nav mainījies, saturs savu kroni nav atdevis. Noteikti jau esi pamanījis, ka teju visi zīmoli dalās ar informāciju dažādās formās - filmē pamācošus video, raksta blogus, veido ierakstus sociālajiem tīkliem. Bet kāda jēga un ar ko sākt?


“Satura mārketings ir vienīgais palikušais mārketings” - Sets Godins

Visa pamatā ir stāsts. Ar stāstu iespējams parādīt, ka aiz zīmola stāv cilvēki, kuri cenšas izglītot un izklaidēt savu auditoriju. Caur to vari parādīt savas vērtības, darbus, personību, veidot uzticamību un radīt sajūtas.


Sāc ar sajūtām

Arī racionāli lēmumi visupirms tiek balstīti uz emocijām. Lai tavs radītais spētu nest augļus, tev ir jārada tā patērētājos sajūtas. Vienīgā emocija no kuras jāizvairās ir vienaldzība. Ja auditorija būs vienaldzīga pret tavu saturu, viņi to nepatērēs, neveidos iesaisti, aizmirsīs par tevi un, visticamāk, nekad neiegādāsies tavu preci vai pakalpojumu. Šādu scenāriju nevajag pieļaut! Tu gribi, lai tavi klienti ir zinoši, apmierināti un priecīgi, tad sniedz viņiem zināšanas, kas dos jēgu. Šādi veidosies ilgtermiņa attiecības ar klientu.


Piemēram, ja tev ir kafejnīca, pastāsti klientiem kā atšķiras dažādas kafijas un to pagatavošanas veidi. Varbūt sarīko degustāciju, kur iespējams atšķirības ne tikai saprast, bet arī izgaršot. Pastāsti par kafijas vēsturi, niansēm, visu, kas saistīts ar tavu ikdienas darbu. Šādi tu radīsi sajūtu, ka rūpējies par to, lai klients būtu zinošs un, ka tu esi eksperts savā jomā. Kā arī, lielākoties cilvēkiem patīk jaunas zināšanas un fakti.

Pat, ja cilvēki, kas tavu radīto stāstu patērē vēl nav tavi klienti, pagaidi. Brīdī, kad viņi gribēs iedzert kafiju, viņi atcerēsies par tevi.


Ja nezini ar ko sākt, meklē klientu problēmas, kuras vari atrisināt.

Problēmas ir visapkārt, tikai jāatrod īstās. Vari pajautāt pašiem klientiem, vari paskatīties, ko dara konkurenti. Iespējams, ka tu problēmu vari atrisināt simtsreiz labāk par citiem. Varbūt, ka tu zini klientu problēmu, kuru viņi paši vēl nav atskārtuši? Ja tu spēsi to pamanīt un atrisināt, tu radīsi sajūtu, ka pazīsti viņus labāk par viņiem pašiem. Viemēr atceries, ka tas, kas tev ir pats par sevi saprotams, tavam klientam var būt pilnīgs jaunums. Savu stāstu veido tādu, lai tas izglītotu, lai pastāstītu par nozares backstagu un dotu jēgu.


Ar labu stāstu tu radi vēlmi pēc sevis. Ja būsi nofilmējis divus labus video, cilvēki gaidīs arī trešo. Šādi tu visu laiku būsi uzmanības centrā. Ja cilvēki gribēs tavas zināšanas, viņi būs gatavi arī pirkt no tevis.

Ar labu informāciju cilvēki arī dalās, tādējādi nesot tavu vārdu tālāk. Ar laiku šādi vari iegūt jaunus klientus.


Saturs palīdzēs tavam uzņēmumam kļūt redzamākam internetā

Kāpēc tā? Pateicoties SEO. Tavs veidotais stāsts sevī ietver atslēgvārdus, kurus cilvēki meklē meklētājprogrammās. Piemēram, tu esi uzrakstījis blogu par to, kā kapučīno atšķiras no lattes. Tekstā esi pieminējis vārdus: “kafejnīca”, “kvalitatīva kafija”, “kafija Rīgas centrā”. Tad, piemēram, klientam ierakstot Googlē lēta kvalitatīva latte rīgā, ir liela iespēja uzdurties tavam rakstam, kurš var aizvest viņu iedzert kafiju tieši pie tevis. Šādi tu būsi vieglāk atrodams meklētājprogrammās un cilvēki par tevi dzirdēs.


Lai to panāktu, ir jāzina, ka Googlei patīk:

  • Atslēgvārdi, kurus cilvēki visbiežak meklē. Tiem ir jābūt tavā tekstā vai aprakstā.

  • Oriģināli attēli, tos meklētājprogrammas vērtē augstāk nekā internetā bezmaksas pieejamos. Labāk, lai tavs ir attēls kvalitatīvs, bet paša uzņemts, nekā tāds, kuru līdzīgam mērķim, izmantojuši vēl simts citi uzņēmumi. Tiek uzskatīts, ka ar oriģināliem attēliem reklāmguvums palielinās pa 35%.

  • Meklētājprogrammas novērtē strukturētu tekstu, uzskaitījumus, grafikus. Šie elementi tekstu padara pievilcīgāku, vieglāk saprotamu un Googles acīm vērtīgāku.

  • Ir vērtīgi, ja savā blogā ieliec atsauci uz citu blogu vai mājaslapu, arī šādi raksti meklētājprogrammām šķiet svarīgi un vairāk izceļami.


Daloties ar savām zināšanām un pieredzi, tu panāksi, ka klienti tevi uztver kā ekspertu jomā. Tu būsi radījis sajūtu, ka esi labākais, saprotošākais un klientam vajag tieši tevi. Ja meklētājprogrammās būsi augšgalā, tad būsi interneta autoritāte konkrētajā jomā.


Šādi tev būs iespēja veidot arī savu fanu bāzi un tā ir vērtīga pat tad, ja nav vēl gatava iegādāties tavu produktu. Piemēram, Instagramā sekoju dūlai-vecmātei, kura dalās ar pieredzes stāstiem, informāciju par un ap dzemdībām un bēbīšiem. Lai arī pašai tuvākajā laikā pēc viņas nebūs nepieciešamība, es labprāt viņu iesaku visām draudzenēm, paziņām, raidniecēm un izreklamētu vēl puspasaulei, jo viņa man ir radījusi uzticību un pārliecību, ka viņa ir vislabākā vecmāte Latvijā. Šo sajūtu viņa man ir devusi tikai daloties ar savu pieredzi! Ticu, ka satiekot šo sievieti dzīvē manas sajūtas tikai pastiprinātos. Lūk, kāds spēks ir kvalitatīvam, noderīgam, izglītojošam saturam!


Vienmēr paturi prātā, ka citiem cilvēkiem tas, ko tu dari nav pats par sevi saprotams. Pat, ja tev lattes pagatavošana liekas elementāri un pat neinteresanti, kādam tas ir kosmoss, kuru gribas iepazīt. Tāpēc izglīto klientus, stāsti viņiem savu stāstu. Dalies ar interesantiem faktiem, jo tie notur cilvēku uzmanību. Radi vēlmi pēc sevis, tad tavs saturs pārvērtīsies pirkumos.

Bieži cilvēki, kuri dalās ar savām zināšanām tiek uzskatīti par lielākiem ekspertiem, nekā tie, kas zina vairāk, bet nerunā. Kā gan tava auditorija zinās, ko tu zini un cik kruts esi, ja nevienam to nestāstīsi?0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page