top of page

Kā un kāpēc sakārtot sava uzņēmuma sociālos tīklus ?


Telefons, Facebook, klade

Ja tu kaut ko vēlies, kas ir pirmais, ko tu dari? Visticamāk, ka telefonā atver Google.com un ieraksti, ko meklē. Google tev laipni parāda dažādu pakalpojumu sniedzeju mājaslapas un sociālos tīklus. Kuru no tiem tu atver?


Sociālie tīkli ir pirmais iespaids par uzņēmumu, tāpēc ir svarīgi, lai tie izskatās profesionāli un uzticami. Lai vispār radītu klientu interesi par sevi, sociālajiem tīkliem ir jābūt ar labu saturu un vizuāli pievilcīgiem. Tavam biznesa profilam ir jābūt tādam, lai nevienam vairs nerastos jautājums par to, ko un cik labi dari. Ja nu vienīgi – kur un par cik, var tavu produktu iegādāties. Kā prioritāti izvirzi mērķi sekotājiem sniegt interesējošu saturu un tikai otrā plānā liec produkta reklāmu. Arī reklāmas laikā vairāk centies izcelt faktus, kā tavs produkts spēj palīdzēt, ne tik daudz pašu produktu. Rēķinies, ka kontu uzturēšana prasa laiku un resursus.


Novārtā atstātas sociālo tīklu lapas, nerada labu iespaidu par uzņēmumu.

Ja pēdējais ieraksts bijis pirms pusgada vai pat senāk, rodas jautājums - vai uzņēmums vēl ir dzīvs? Savukārt, novecojusi kontaktinformācija rada iespaidu, ka tu nemaz negribi, lai ar tevi sazinās. Tāpat arī pavirši raksti, nepārbaudīta informācija un sliktas kvalitātes attēli, liek domāt, ka ar tādu pašu paviršību izturies pret klientiem un nodrošini savu pakalpojumu.


Kā izvēlēties īsto platformu?

Ja Tu neesi sociālajos tīklos, tad Tu neeksistē

Saproti kāda ir tava mērķauditorija un tās interneta lietošanas paradumi. Šaušana uz labu laimi, ar domu, ka gan jau kaut kur, kādu sasniegsi, ir bezjēdzīga laika patērēšana.


2020. gada augustā Latvijā Facebook lietotāju skaits bija sasniedzis 1060 000 atzīmi. Aiz Facebook otrā vietā ierindojas Instagrams un Youtube. Vari savu proflu veidot arī vairākās platformās, bet tad jāpatur prātā, ka nevari visur publicēt vienu un to pašu informāciju, tas klientam nebūs interesanti un viņš, visticamāk, tev atsekos.


Kas jāņem vērā noformējot sociālo tīklu kontu?

  • Kā profila bildi ieteicams ielikt labas kvalitātes uzņēmuma logo.

  • Arī titulbildei jābūt pārdomātai, labas kvalitātes un tādai, kas parāda ar ko uzņēmums nodarbojas.

  • Tavas lapas kopējam vizuālajam noformējumam jābūt vienotam. Atrodi savu "balsi", kurā auditoriju uzrunāsi. Turies pie šīs balss gan veidojot tekstus, gan vizuālo noformējumu.

  • Nosaukumam jābūt īsam un konkrētam, taču atmiņā paliekošam. Tādam, kas raksturo, ko dari un kas esi.

  • Savā bio aprakstā detalizēti pastāsti par to, kas esi un ko tu vari piedāvāt. Veido tekstu tā, lai tas raksturotu tevi, iekļauj arī uzņēmumu raksturojošus atslēgas vārdus. Atslēgas vārdi ir svarīgi visos tavos sociālo tīklu kontos, jo tie palīdz iegūt apmeklējumus no Googles.

  • Tavai kontakinformācijai jābūt sakārtotai. Norādi precīzu adresi, telefona numuru un epastu. Kontaktu sadaļa vieš uzticību zīmolam.

  • Atceries uzņēmuma sociālo tīklu lapai pievienot arī mājaslapu. Šādi tu uzreiz vari piesaistīt klientu mājaslapai un virzīt viņu uz diviem saviem satura avotiem.

  • Savu saturu un vizuālos rīkus izmanto atbilstoši savai mērķauditorijai un tās vecumam.

Kad esi izveidojis savus sociālos tīklus, atceries tajos regulāri ievietot klientam noderīgu saturu, piedāvājumus un visas aktualitātes. Esi interesants, lai visā plašajā sociālo tīklu jūrā nepazustu un, lai klienti tevi pamanītu. Ja meklē idejas kā būt unikālam veidojot saturu, vari ieskatīties mūsu rakstā -


Esi sava zīmola seja

Cilvēks ir sociāla būtne, mums nepieciešama mijiedarbība ar otru cilvēku. Veido savu personīgo un uzņēmuma zīmolu, parādot cilvēcību un reālu, dzīvu cilvēku.

Ja klienti un interesenti redzēs, ka otrā pusē ir tāds pats cilvēks kā viņi, viņiem būs lielāka uzticamība un vēlme ar tevi sadarboties.

Dalies savā pieredzē, stāstos, esi redzams attēlos, radi draudzīgu, taču profesionālu iespaidu. Cilvēks visvairāk uzticas cilvēkam, tāpēc parādi, kas tu esi.


Ar zīmola seju ir jāpanāk, lai cilvēkiem uzņēmums asociētos ar konkrētu cilvēku vai cilvēku grupu, tas piešķirs cilvēcīgumu un uzticību. Ja esi uzņēmuma īpašnieks, bet negribi nodarboties ar publicitāti, atrodi kādu, kam vari šo uzticēt.


Gadījumā, ja tev vēl nav pašam savs uzņēmums vai pakalpojums, ko piedāvāt, atceries, ka tik un tā caur savu patreizējo darbavietu vari veidot savu tēlu. Tas darbojas arī otrādi, tu kā darbinieks caur saskari ar klientiem un saviem darbiem, veido arī uzņēmuma reputāciju.

Veidojot savus sociālo tīklu kontus, vienmēr paturi prātā, ka ar katru ierakstu tu veido savu digitālo nospiedumu.

Internetā viss saglabājas. Tādēļ ir svarīgi, lai šajos kontos nebūtu nekas kompromitējošs, kas varētu radīt baumas vai slitku reputāciju tev un uzņēmumam.


Svarīgi, lai caur tavu vai tava uzņēmuma sociālajiem tīkliem būtu iespējams nolasīt kādas ir tavas vērtības un mērķi.

Ja tie sakritīs ar klientu vērtībām un mērķiem, viņi noteikti vēlēsies ar tevi sadarboties un sekot tev.


Ja tavam biznesam vēl nav sociālo tīklu profils, noteikti tādu izveido. Internets un it īpaši sociālie tīkli ir tie, kur cilvēki iegūst lielāko daļu informācijas. Tu noteikti nevēlies, lai konkurenti noceļ tev klientus tikai tādēļ, ka tu neesi pieejams sociālo tīklu platformās.


SPIIKIIZI komanda, Velta

0 comments
bottom of page