top of page

Ko darīt, lai iepatiktos klientiem?


cilvēki, tikšanās, klienti,

Nav noslēpums, ka mēs visi gribam patikt. Gan kā cilvēki, gan arī kā uzņēmumi. Taču, kas jādara, lai citi teiktu, ka mēs esam forši un, ka ar mums var sadarboties?


Pēc kādiem kritērijiem tu pats vērtē, ka kāds tev patīk, ka var uzticēties un gribi sadarboties? Bieži vien tas ir sakārtots zīmola tēls gan internetā, gan reālajā dzīvē. Tavu tēlu veido izskats, darbi un attieksme. Ja tu gribi, lai cilvēkiem patīk tavs zīmols, piedomā pie tā, kā tas izskatās un kādu ziņu tas nes.


"Tev nekad nebūs otrā iespēja atstāt pirmo iespaidu" - Vils Rodžers

Mēs visi zinām, ka pirmais iespaids ir ļoti svarīgs iepazīst jaunus cilvēkus, bet tas pats attiecas arī uz zīmoliem.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka pirmais iespaids par otru veidojas pirmajās septiņās sekundēs. Kā tik īsā laikā parādīt, cik foršs esi?


Pirmais, ko cilvēks pamana ir izskats. Tas nozīmē, ka tavai vizuālajai identitātei jābūt sakārtotai un skaidri nolasāmai. Ietērp savu zīmolu tādos attēlos un darbos, lai cilvēki uzreiz saprot, ko dari. Radi pamanāmu un viegli saprotamu mājaslapu. Ja tava mājaslapa ilgi vērsies vaļā vai būs grūti saprotama, visticamāk, to ātri vien aizvērs. Sakārto savus sociālos tīklus, jo tie mūsdienās ir pirmā vieta, kur kāds kādu meklē un aplūko. Ja sociālie tīkli ir nolaisti, tad tie neviesīs uzticību tavam zīmolam, tāpēc ir svarīgi tos sakārtot. Ieliec kvalitatīvu attēlu, izsmeļošu informāciju, aktuālo kontakinformāciju, lai tevi būtu viegli sasniegt.


Par to, kā sakārtot savus sociālos tīklus, vari lasīt mūsu blogā -

Ja tev ir tikšanās dzīvē, pievērs uzmanību klientam. Ieklausies un dzirdi, kādas ir viņa problēmas un vēlmes. Esi laipns un neuzspied savu viedokli, meklē vislabāko risinājumu abiem. Un, protams, arī pats uz tikšanos ierodies atbilstošā izskatā, jo nevīžīgs apģērbs rada tādu pašu iespaidu par tā nēsātāju.


Pastāsti par savām vērtībām un darbiem

Ir tāds teiciens - kas sunim asti cels, ja ne pats. Es nerunāju par bezjēdzīgu lielīšanos, bet nevajag kautrēties, par saviem labajiem darbiem un idejām. Pastāsti par tiem arī citiem! Klienti novērtēs, ja parādīsi, ko esi līdz šim darījis. Cilvēki parasti izvēlas kompānijas, kuru produkti un pakalpojumi ir aplūkojami, vai par kuriem ir dzirdētas atsauksmes. Savā mājaslapā un sociālajos tīklos dalies ar darbiem un sava uzņēmuma misiju, arī ar atsauksmēm no klientiem, jo šādi atradīsi cilvēkus, kuriem tavs darbs patīk. Tavi darbi ir tavs mārketinga materiāls.Sniedz to, ko no tevis gaida

Veido savu saturu, domājot par patērētāju. Ne tikai par to, kā pēc iespējas vairāk viņam pārdot, bet domājot par to, kādas ir tava klienta problēmas un kādus risinājumus tu vari viņam sniegt. Mēs visi gribam, lai kāds atrisina mūsu problēmas un liek mums justies īpaši, vai ne?


  • Cilvēki iepērkoties sagaida emocijas. Cilvēki pērk emociju iespaidā. Kāds pirks, jo ir bēdīgs vai dusmīgs, bet cits, ja ir priecīgs. Neatkarīgi kādu emociju iespaidā ir veikts pirkums, jebkurš pretī vēlas saņemt pozitīvas sajūtas. Tāpēc paņem viņu bēdas un sniedz pretī prieku. Sets Godins reiz rakstīja, ka neviens nepērk āmuru ārmura dēļ, bet gan tās sajūtas dēļ, ko šis āmurs sniedz. Tāpēc piedomā pie tā, kā šīs emocijas nodot klientam. Tas var būt ļoti pārdomāts produkts un dizains, dāvana par pirkumu, vai laipna un jauka apkalpošana.


  • Cilvēki sagaida, kad viņus uzklausīs. Veidojot sociālo tīklu vai mājaslapas ierakstus, parādi, ka esi cilvēks, kas kominicē ar citiem cilvēkiem. Klienti novērtē, ja komunikācija ar uzņēmumu ir viegla un ērta. Pacenties to nodrošināt. Atbildi arī uz komentāriem un ziņām sociālajos tīklos. Taču neatstāj to kā pēdējo darbu, citādi klients jutīs, ka neesi viņa prioritāte. Bieži vien laba komunikācija un attieksme spēj labot jebkādu pārpratumu.

Aptaujās noskaidrots, ka cilvēki augstu vērtē tos uzņēmumus, kuri atbild 24 stundu laikā.

  • Izglīto savu klientu! Sniedz viņam vērtīgu informāciju, lai viņam būtu vēlme pie tevis atgriezties. Piemēram, ja cep kūkas, vari cilvēku izglītot par sastāvdaļu veselīgumu vai dalīties ar receptēm. Tas tev kā zīmolam piešķirs papildus vērtību, jo būsi izdarījis vairāk, kā no tevis prasa. Personalizē savus ierakstus, iesaisti jokus, nenoslogo tekstu ar gariem un nesaprotamiem terminiem. Dalies ar pieredzes stāstiem no savas dzīves. Cilvēkiem patīk, ja viņi redz, ka citi ir piedzīvojuši to pašu, ko viņi. Tas veido tuvības sajūtu un uzticību. Ja esi kļūdījies, atzīsti to un izlabo. Esi kā labs paziņa, ar kuru gribas sadarboties.


  • Centies pārdošanu veidot tādu, lai cilvēkam nebūtu sajūtas, ka centies iegūt viņa dvēseli. Neviens negrib pirkt, ja viņam uzbāžas. Izcel savu produktu atraktīvā veidā, lai cilvēkam pašam rastos vēlme to nopirkt. Parādi, kā tavs produkts atrisinās viņa problēmas un uzlabos ikdienu. Piemēram, ja gribi pārdot ledus kafiju, neliec sociālajos tīklos tikai bildi ar kafiju un cenu zīmi. Labāk pastāsti, kādas ir ledus kafijas pozitīvās īpašības un kādu patīkamu atvēsinājumu un enerģiju, tā karstā dienā dos.


Veido sava uzņēmuma tēlu tādu, lai pašam patīk un gribētos sadarboties. Centies darīt nedaudz vairāk, kā no tevis prasa, to noteikti novērtēs. Ja cilvēkiem patiks tava attieksme un darbība, viņi būs gatavi maksāt, jo tu sniegsi sajūtu, ka nauda ir iztērēta vērtīgam pirkumam un laba uzņēmuma attīstībā.


SPIIKIIZI komanda,

Velta

0 comments
bottom of page