Digitālā vide un tās priekšrocībasPandēmija lika mainīties itin visai pasaulei un dzīves kārtībai. Vairāk kā nekad savu laiku pavadām digitālajā vidē – iepirkšanās, darbs, mācības un pat randiņi. Pusotra gada laikā lielākā daļa uzņēmēju un pakalpojumu sniedzēju ir pārgājuši uz digitālo vidi.

Un tas ir prātīgs lēmums, jo turpmāk klātiene un digitālā vide ies roku rokā.

Ja Tev šķiet, ka šis ir kas jauns - tā nebūt nav. Kā piemēru varam paņemt “Pusnakts šovs ar Jāni Skuteli”, kuru iespējams tiešraidē skatīties LMT straumē un LTV, un dzīvajā “Mūzikas namā Daile”. Vēlāk šova ieraksti ir atrodami arī Youtube un Facebook platformās. Šāda pieeja pakalpojuma sniegšanai paplašina auditoriju un rada vēstījumu, ka tiek meklēts veids kā savu pakalpojumu padarīt ērtāk sasniedzamu visiem klientiem.

Cilvēkiem patīk ērtums un digitālā vide to lieliski nodrošina. Šo 1997. gadā saprata Amerikas televīzijas seriālu un filmu straumēšanas platforma - Netflix. Jau kopš 2016. gada lielai daļai Latvijas iedzīvotāju kinoteātris ir viņu viedierīcēs, jo kopš Netflix ienākšanas tirgū, daudz lielāks filmu un seriālu skaits ir pieejams par mazāku cenu. Tas ir pietiekami labs piedāvājums, lai par kinoteātra apmeklējumu aizmirstu. Tāpat arī daudzi jaunieši nemaz nezina, kas ir filma DVD, jo arī tie, ienākot filmu straumēšānas abonamentiem, vairs klientiem nebija aktuāli.


Vienmēr paturi prātā, ka tev ir jābūt tur, kur ir tava mērķauditorija. Un tici, šobrīd tā ir internetā.

Visticamāk pat tava mamma un vecmāmiņa ir pārgājusi no draugiem.lv uz Facebook. Tāpat iespējams, ka arī viņas savu brīvo laiku pavada, Youtube skatoties sev interesējošu saturu. Youtube šobrīd izmanto 2,3 miljardu pasaules interneta lietotāju. Iedomājies, cik dauz klientu tu varētu caur šo platformu uzrnāt?


Kuras ir digitālās vides galvenās priekšrocības?

Digitālā vide ir ātra!

Visiem ir zināms, ka laiks ir nauda un ne laiku, ne naudu negribas izšķiest.

Ar labu saturu vai piedāvājumu savus klientus digitālajā vidē vari uzrunāt pat dažu minūšu laikā.

Tev pat var pietikt ar savu telefonu - momentā jau būsi sasniedzis vairākus desmitus cilvēkus. Teju vai esi novadījis mini semināru dažu minūšu laikā. Būtisko informāciju saviem klientiem iespejāms ātri piegādāt pa epastu, publicēt mājaslapā vai sociālajos tīklos. Šādi tev nebūs jāgaida, kad kāds tavu reklāmu pamanīs uz ielas afišu staba. Taču tu neesi vienīgais, kas veido saturu, kas nozīmē, ka informācijas digitālajā vidē ir tik daudz, ka par tevi var ļoti ātri aizmirst. Tādēļ atceries, ka saturs ir jāveido regulāri, lai tu vienmēr būtu klientu redzeslokā.Digitalā vide dod arī lielisku iespēju izsekot līdzi tam, cik daudzi ir redzējuši un mijiedarbojušies ar tavu saturu, tā uzreiz vari saņemt atgriezenisko saiti un uzzināt, ko turpmāk darīt labāk. Arī klienti ar tevi var sazināties ļoti ātri, izmantojot sociālo tīklu un mājaslapu priekšrocības – komentārus, čatu un tavu norādīto kontaktinformāciju.


Ātrumam, protams, ir arī savi mīnusi, ja būsi kļūdījies - to visi pamanīs. Tādēļ vienmēr pirms publicē pārlasi vai pārskati informāciju, kuru vēlies rādīt klientam! Cilvēkam sociālajos tīklos vidēji ir 150 aktīvu lietotāju, kas nozīmē, ka par labu vai sliktu servisu viņš ātri vien var pastāstīt saviem sekotājiem. Taču, ja pats pamani kļūdu vai kāds uz to norāda, tu vari to tikapat ātri izlabot un atvainoties klientiem.


Taču tas vēl nav viss!


Digitālā vide ir pieejama plašam cilvēku lokam


Vai tu joprojām uzskati, ka tavi klienti nav internetā? Lūk, tev viela pārdomām - balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem,

Latvijā internets šobrīd ir pieejams 89,7% mājsaimniecību.

Lielākoties cilvēki digitālajā vidē meklē un patērē informāciju, iepērkas, komunicē un strādā. Ja tu vari piedāvāt kaut vienu no šiem pakalpojumiem, tava vieta ir digitālajā vidē. Ir jāatrod vien veids, kā vari atšķirties un izsisties konkurentu vidū. Tas var būt vizuālais noformējums, unikāli veidi kā risini klienta problēmas, interesanta pieeja vai produkts - iespējām nav robežu. Viss atkarīgs no tavas drosmes un radošuma.


Digitālajā vidē ir liela un aktīva tīklošanās, kas nozīmē, ka ar tava reklāmu, saturu, piedāvājumu tavi esošie klienti var nest tālāk pasaulē.

Pandēmija pierādīja, ka teju visu ir iespējams pārnest uz digitālo vidi. Veikala apmeklējums internetā šobrīd ir ikdiena lielai daļai pasaules. Tas ietaupa laiku, kurš tiktu pavadīts ceļā uz un no veikala, aplūkojot un meklējot preci, veicot apmaksu. Un ļoti būtiski – ir pieejams no jebkuras vietas, kur ir interneta pieslēgums. Daudzi pārdošanas uzņēmumi ne tikai izveidojuši veikalu internetā, bet arī mobilajās aplikācijās, lai viņu veikals būtu tik tuvu mums, ka varam to atrast pat savā rokā. Vai arī tu nevēlies, lai tavs uzņēmums tavam klientam vienmēr būtu blakus?
Digitālā vide piedāvā plašās iespējas

Tiešsaistes “telpa” ir neierobežota. Rīkojot pasākumus, lekcijas, vebinārus utt., iespējams aicināt neierobežotu skaitu klausītājus, jo nav fiziskas kvadratūras, kas varētu cilvēku skaitu ierobežot. Taču, ja online pasākumu plānots rādīt konkrētam apmeklētāju skaitam, arī tas nav liels šķērslis – tehnoloģijas dod iespēju sekot līdzi ieinteresēto klientu skaitam un slēgt pieslēgšanos, kad vēlamais skaits ir sasniegts. Klienti arī novērtē iespēju biļetes uz pasākumu iegādāties onlinā, uzreiz vai dažas dienas vēlāk pretī saņemot saiti uz pasākumu, kas rada sajūtu, ka viņi jau ir kaut ko ieguvuši, kaut līdz pašam pasākumam vēl jāgaida.

Arī informācija digitālajā vidē bieži vien pieeajam neierobežoti - gan daudzuma, gan piekļuves ilguma ziņā. Arī tas klientam būs patīkami, viņš vienmēr varēs piekļūt sev nepieciešamajiem datiem.

Ja lasot šo, vēl domā par par to, vai filmēt savu pirmo video vai podkāstu, tad tas jau ir labs pirmais solis.

Bet kamēr tu domā un tavi konkurenti rada saturu un dalās ar savām zināšanām - tu atpaliec un klienti par Tevi aizmirst.

Tu tak negribēsi, lai klienti aizmirst par tevi, vai ne?


0 comments