Digitālā transformācija jaunam uzņēmumam vienā dienā


Media, filmēšana, auto mazgāšana, auto seviss

“SPIIKIIZI media’’ konkursa veidā izvēlējās uzņēmēju no Kuldīgas un bez maksas vienas dienas laikā pilnībā transformēja tā digitālo tēlu. Tika izveidota mājaslapa un digitālā satura stratēģija, jo pirms tam uzņēmums internetā nebija atrodams, taču tagad tas ir viegli pamanāms un izceļas ar savu unikālo tēlu.


Šāda transformācija manāmi atvieglo uzņēmēja ikdienu, jo mājaslapā ir pieejams automātisks rīks pasūtījumu pieņemšanai, bet saturs sociālajos tīklos ieplānots automātiskai publicēšanai vairākus mēnešus uz priekšu. Atskaitot uzreiz redzamu digitālo saturu, RWD Workshop ieguva arī konsultāciju biznesa tālākai attīstīšanai un ieteikumus kā turpmāk uzturēt savus sociālos tīklus.


19. jūlija rītā “SPIIKIIZI media’’ komanda, sešu cilvēku sastāvā, no Rīgas devās uz Kuldīgu, kur vienas dienas laikā pilnībā izmainīja digitālo tēlu uzņēmumam “RWD Workshop’’.

Šāda “Digitālās transformācijas” akcija norisinājās pirmo reizi un pierādīja, ka viena diena ir pietiekami ilgs laiks, lai varētu veikt zīmola rebrendingu.

“RWD Workshop’’ ir Kuldīgas auto detailinga serviss Edija Šņuciņa vadībā. “SPIIKIIZI media’’ komanda dienas laikā no nulles radīja uzņēmuma mājaslapu, sakārtoja Facebook un Instagram kontus, nofilmēja un samontēja promo video, safotografēja un apstrādāja vairāk nekā 150 bildes, kuras izmantojamas reklāmas materiāliem, saplānoja sociālo tīklu stratēģiju diviem mēnešiem, parādīja kā izmantot automātisko pasūtījumu pieņemšanu un klientu apkalpošanu, kā arī ar Ediju pārrunāja labāko stratēģiju pārdošanai un cenu izveidei.


Sakārtots digitālais tēls mūsdienās ir vitāli nepieciešams uzņēmuma izaugsmei un izdzīvošanai. Pārskatāms tēls rada uzticamību zīmolam un piesaista jaunu auditoriju, kura ātri vien pārvēršas klientos.


“Ikdienā redzu, ka mediju aģentūras apbižo klientu, izliekoties, ka sociālo tīklu darbi ir smagi un grūti, kas man norāda, ka viņi neprot plānot. Lai tā nebūtu no manas puses tikai tukša runa, mēs ar komandu izlēmām parādīt, cik daudz var vienā dienā izdarīt un pilnībā transformējām uzņēmuma zīmolu,” stāsta “SPIIKIIZI media’’ vadītājs Āris Birze.


Šāda digitālā transformācija bieži jaunam uzņēmējam iedod to atlikušo pārliecību, kas līdz šim viņam pietrūka.

Viņi zina, ka viņu pakalpojums ir labs, viņi tajā iegulda visu savu sirdi un dvēseli, bet to atspoguļot digitālajā vidē nav viņu pamatprasmes.

Āris Birze skaidro, ka “SPIIKIIZI media’’ var palīdzēt izcelt un parādīt to, ko uzņēmēji īstenībā māk un panākt, lai pārējie cilvēki ierauga viņus tādus, kādi viņi ir īstenībā.

“Mums Latvija ir pilna ar ļoti labiem meistariem un viņi visi ir pelnījuši skaistu digitālo saturu, lai klienti viņus varētu vieglāk atrast un saprast viņu piedāvājumu,” situāciju komentē Birze.Lai arī sākotnēji šķiet, ka viena diena ir pārāk īss laiks tik apjomīgam darbam, tā nebūt nav. Ātri nenozīmē nekvalitatīvi, ja cilvēki zina, ko dara un kāds ir mērķis.


“Tas ir mīts! Cilvēkiem šķiet, ka, ja dara ātri, tad nav kvalitatīvi, taču, ja spēj lietas paveikt ātri un kvalitatīvi, tas jau norāda uz meistarību. Tāpēc, manuprāt, jautājot, vai man liekas, ka šī digitālās transformācijas akcija bija kvalitatīva, atbilde ir jā. Labāk ir paveikts, nekā perfekts un primārais mērķis Edijam bija panākt, ka klienti redz, kā viņš īstenībā izskatās un, lai ir viegli pietiekties uz viņa pakalpojumu. To mēs sasniedzām. Nodevēm cilvēkiem īsto sajūtu, kā ir strādāt ar Ediju,” skaidro “SPIIKIIZI media’’ vadītājs.


Digitālās transformācijas diena bija vērtīgs notikums ne tikai “RWD Workshop’’, bet arī “SPIIKIIZI media’’, jo pierādīja, ka komanda spēj kopīgiem spēkiem paveikt lielus darbus - izcelt un redzēt kā aug kāds jaunais Latvijas uzņēmējs. Šī bija pirmā reize, kad šāds pakalpojums tika realizēts, taču paveiktais sniedz gandarījumu turpināt. Ar šādu pieeju tiek lauzti stereotipi par to, kas ir digitālais saturs.


“Manas gaidas bija augstas, jo vienā dienā gribējam izdarīt to, ko citi nevar izdarīt trīs mēnešu laikā. Visa komanda strādāja uz vienotu mērķi. Mēs pilnībā izdarījām to, ko teicām, ka izdarīsim un palika vēl laiks kopīgi apēst picu. Vai mēs varam vēl ātrāk un efektīvāk - notiekti! Priekš pirmās digitālās transformācijas, šis bija labākais rezultāts. Komanda vairākkārt pārsniedza manas ekspektācijas, spēja izdarīt vairāk nekā es sagaidīju, ka mēs varēsim,” ar prieku par padarīto stāsta Birze.


RWD Workshop jauno mājaslapu un promo video vari apskatīt šeit:0 comments