Atskats uz Video montāžas skoluvideo montāžas skola, Āris Birze


No pirmdienas līdz trešdienai, SPIIKIIZI norisinājās Video montāžas skola, kur interesentiem bez maksas, trīs dienu laikā bija iespēja iemācīties video montāžas pamatus.


Šādi kursi SPIIKIIZI norisinājās pirmo reizi, taču ņemot vērā pozitīvās atsauksmes, cilvēku motivāciju mācīties un apziņu, ka video montāžas prasmes ir arvien pieprasītākas, šādi kursi nākotnē notiks vēl. Skatoties uz šī brīža situāciju, kad arvien vairāk pasākumu un ikdienas notiek digitālajā vidē, video montāža iegūst jaunu nozīmi dažādu profesiju pārstāvjiem.


Kursu izveidotājs un pasniedzējs Āris Birze uzskata, ka šobrīd šī ir viena no pieprasītākājām profesijām, par kuru neviens nerunā.

“Visi grib filmēt un būt kadrā, bet nepadomā par prasmēm, kas vajadzīgas, lai tas viss izskatītos skaisti,” skaidro Āris.

Apmācībās piedalījās dažādu profesiju pārstāvji, piemēram, fizioterapeite, kura vēlas pati filmēt un montēt sev reklāmas materiālus un video, kur klientiem dinamiskāk parādīt viņiem veicamos uzdevumus. Piedalījās arī pasniedzēja, kura mācījās montēt, lai labāk varētu nodot zināšanas caur savu lekciju ierakstiem. Savukārt, māksliniekiem noderīgi iemācīties savus koncertus parādīt citā aspektā, kur citādi viņiem būtu jāmeklē video montāžas profesionālis.


Video ir labs veids kā komunicēt ar cilvēkiem un pasniegt informāciju. Šīs prasmes var izmantot jebkurš, jebkurā uzņēmumā un biedrībā, lai no cita skatpunkta parādītu savus stāstus.


Kopā kursu apmeklēja 30 cilvēku, no kuriem divi uzsāka praksi SPIIKIIZI. Apmācības varēja uzsākt bez priekšzināšanām, bija nepieciešams tikai dators un Adobe premiere programma. Daži dalībnieki, sākot no nulles, trešajā dienā bija iemācījušies samontēt video, kuru jau iespējams izmantot. Piemēram, viena no dalībniecēm jau otrajā dienā bija sagatavojusi video, ar sava koncerta ierakstu.


Video montāžas skola, adobe premiere


“Ļoti noderīgi man kā iesācējam no 0, visu sev nepieciešamo ikdienas vajadzībām esmu apguvusi,” sacīja viena no kursa dalībniecēm Madara Valberga-Porozova.

Cilvēki ir gatavi veltīt laiku, lai apgūtu prasmes, kurām redz pielietojumu gan personīgajā, gan karjeras dzīvē. Latvijā cilvēki reizēm nesaprot, kāpēc labas un vērtīgas lietas tiek pasniegtas bezmaksas. Ir svarīgi cilvēkiem dot iespēju iegūt informāciju un iemācīties ko jaunu un noderīgu. Jo pieejamāka būs informācija, jo vairāk cilvēku būs motivēti to izmantot.


“Liels paldies! Bija super! Ļoti daudz ko jaunu uzzināju un varēšu turpināt pārsteigt savus tuviniekus. Man ļoti noderīgi bija par audio rediģēšanu, video zoomiem un gifu pievienošanu,” par pieredzi kursos sacīja Liāna Signija Strazde.


“Esmu patīkami pārsteigts, ka video montāžas skolā 30 cilvēki, trīs dienas pludmales laikā, sēdējām pie datoriem, apgūstot jaunas prasmes,” par lielo atsaucību stāsta Āris.

Par nepadošanos, kad paliek grūti, Āris dalās ar padomu, kuru saņēmis, kad pirmo reizi strādājis ar TV video montāžu: “Man vadītāja pateica, ka video montāža ir kā kaķēnu iemest ūdens spainī, kad paliek grūti viņš cīnās un izlien, vai noslīkst.”0 comments