top of page

Atskats uz “Pārdošanas konferenci 2021”

Piektdien, Spiikiizi valdīja ļoti darbīga gaisotne. Tika liktas gaismas, pārbaudīta skaņa, piekārtotas žaketes un kleitas, jo no mūsu telpām tika pārraidīta pirmā, bet ne pēdējā tiešsaistes “Pārdošanas konference 2021”.


Pasākumā desmit lieliski Latvijas uzņēmēji kāpa uz skatuves un kameras priekšā dalījās pieredzē, stāstos, kļūdās, veiksmē un ieteikumos, lai tu otrpus ekrānam varētu augt un kļūt vēl lieliskāks. Esam apkopojuši dažas no uzņēmēju atziņām un vēlamies ar tām dalīties.


Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iemācīties vērtīgus knifiņus gan pārdošanā, gan mārketingā, lai uzlabotu savu uzņēmumu.


Konferencē tika aplūkotas šādas tēmas:

  • Veiksmīgās pārdošanas pieredzes, sākot no e-komercijas līdz tiešajai pārdošanai.

  • Pandēmijas ietekme pārdošanas procesiem un cilvēku pirkšanas paradumiem.

  • Praktiski ieteikumi kā uzlabot savas pārdošanas komandas prasmes.


Uzņēmēji daloties ar saviem stāstiem, neslēpa idejas un atziņas no savas pieredzes.


Elīna Novada, kura ir saimniece "Svaigi.lv" un rūpējas, lai klienti saņemtu svaigu un tīru Latvijas produkciju, atzina,

ka pirms ejam kaut ko piedāvāt kādam citam, ir jāsakārto sava "māja", citreiz tā ir galva vai vērtību sistēma.

Tad, kad esam visu sakārtojuši, mēs spējam sniegt labāko, kas mums ir.


Savukārt, Kārlis Ozols no 220.lv, stāstot par interneta veikalu un kā būt pamanāmiem digitālajā vidē, atgādināja, ka jāpievērš uzmanību mazajām lietām, lai sevi izceltu. Neviens neiet uz Googles otro lapu, tādēļ ir svarīgi būt pirmajā.


Pirmā lapa ir tā, kur notiek visa dzīve, otrā jau ir aizmirstā nekuriene

Juris Habermanis sacīja, ka

gadījumā, ja vajag noslēpt līķi, to var darīt Googles otrajā lapā, jo tur neviens nemeklēs.

Apdomā, ko tu gribi - lai tevi redz, vai kaut ko slēpt? K. Ozols atgādināja, ka, lai uzlabotu savu pakalpojumu vai uzņēmumu, tev ir jāizlasa visas klientu atsauksmes, jo tur ir nianses, par kurām ir jāparūpējas, lai kļūtu vēl labāks, ērtāks un pievilcīgāks.


Jāņa Stabiņa, Biznesa vadības koledžas direktora, uzstāšanās bija īsta performance. Matiem ventilatora vējā plīvojot, viņš stāstīja, ka pārdevējam jāmāk ātri izklāstīt savu piedāvājumu lielākie plusi un kāpēc klientam tieši tagad tas ir nepieciešams.


Tev jāprot ieinteresēt klientus ar pirmajiem teikumiem, citādi 90% sarunu pārtrūkst.

Savukārt, paneļdiskusijā tika apspriesta pārdošana un pārdevēja loma. Par šo tēmu diskutēja Vigants Lesausks un Viktors Pedčenko no Trainify. Dalībnieki sacīja, ka pārdošana ir uzdevums, kuru ir jāuztic profesionāļiem. Ne visi var būt pārdevēji, lai kā arī to gribētu. Ne visiem darbiniekiem ir dotības nodibināt attiecības ar klientu, kuras rezultējas pārdošanā.

Vienmēr ir jāatceras, ka pārdodot preci, tu primāri pārdod emocijas un sajūtas, tikai pēc tam pašu lietu. Ir cilvēki, kuri jau sarunas laikā spēj klientam parādīt, kādas emocijas viņš iegūs, iegādājoties tavu preci.


paneļdiskusija pārdošanas konferences laikā

Visiem ir zināms, ka kontaktu nodibināšana ir teju zelta vērtē, tādēļ pasākuma laikā bija iespēja arī blakus "telpās" tīkloties - sarunāties un uzdot sev interesējošus jautājumus nozares speciālistiem.


Ir pierādīts, ka cilvēks informāciju uztver noteikti laiku, tāpēc, lai nenoslogotu smadzenes un būtu laiks apdomāt dzirdēto, Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs atsvaidzināja biznesa un pārdošanas piepildīto gaisotni ar dziesmām.


Varbūt tev vēl ir jautājums, kādēļ ir svarīgi šādas konferences apmeklēt? Manuprāt, viena no atziņām, kuru iespējams iegūt šādos pasākumos, ir apziņa, ka visi esam cilvēki, kuri mācās, mēģina un dara. Kad citi dalās ar pieredzi, ir iespējams redzēt, ka visi mēdz kļūdīties, riskēt, baidīties un svinēt uzvaras. Šādos gadījumos nav pat tik būtiski, vai tev jau ir savs bizness, vai tikai sapņo par tādu. Šāda veida pasākumos, iegūtie kontakti un zināšanas, var pavērt tev iespējas nākotnē, par kurām līdz šim vēl nedomāji.SPIIKIIZI komanda, Velta


0 comments
bottom of page