5 iemesli, kāpēc izmantot e-pastu mārketingu


dators, epasta mārketings, ziņa, epats

Iedomājies, tu paņem telefonu, redzi tur paziņojumu par saņemtu e-pastu. Atverot, tā ir kārtējā uzņēmumu e-pasta kampaņa. Kādas ir tavas sajūtas?


Veiksmīgi veidoti e-pasti, kuri skaļā balsī nekliedz REKLĀMA, bet gan to lasītājiem sniedz noderīgu informāciju, vienmēr ir lasīti.

E-pasts noteikti vairs nav tikai rīks, lai reklamētu savus produktus vai preces. Ar to vari uzturēt arī attiecības ar saviem klientiem, pastāstot par jauniem, īpašiem piedāvājumiem, vai gluži vienkārši apsveicot svētkos. Esmu uzskaitījusi piecus iemeslus, kāpēc e-pasta mārketingu noteikti ir vērts ieviests savā ikdienā.

1. E-pasta mārketings ir lēts

Tev nav jāpērk īpašas ierīces, lai izmantotu šo mārketinga rīku, pietiks ar datoru vai telefonu. Atšķirībā no fiziskā pasta reklāmas sūtīšanas, tev nebūs jāmaksā par drukāšanu un pasta izdevumiem. Taču ir dažādas mājaslapas, kuras par samaksu palīdz uzņēmumiem izveidot vizuāli un saturiski pievilcīgas kampaņas. E-pasta mārketingā liels pluss ir ieguldījumu atdeve, kura ir visai augsta. Piemēram, Amerikā no katra e-pasta kampaņā ieguldītā dolāra ieguvums var sasniegt līdz pat 42 dolārus.


2. Tas ir ļoti ātrs

Parasti pasta sūtījumi aizņem vismaz dienu, kamēr nonāk pie tavas mērķauditorijas, taču e-pasts auditoriju sasniegs dažu sekunžu vai minūšu laikā. Tāpat vari tos ieplānot un noteikt konkrētu laiku, kad tie tiks izsūtīti, tādā veidā, plānojot laiku, ietaupīt savu laiku nākotnē. Vari e-pastus arī automatizēt, piemēram, ja klients ir veicis konkrētas darbības tavā mājaslapā, viņš automātiski saņem e-pastu. Tev pat nav jābūt klāt izsūtīšanas brīdī.


3. Tas sasniedz lielu daļu cilvēku

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2020. gadā Latvijā elektronisko pastu lieto 85,4 % iedzīvotāju. Cik liela daļa no tā ir tava mērķauditorija?

Nosūtot e-pastu, tu vari arī pārliecināties, cik daudzi to ir atvēruši, vai atzīmējuši kā spamu. Ar e-pastu vari būt drošāks, ka būsi sasniedzis lielāku skaitu cilvēku, nekā tikai ar sociālajiem tīkliem, kur bieži vien viss ir algoritma rokās. Vai e-pastu atvērs, ir atkarīgs tikai no tevis.


4. E-pastam nav darba laika

E-pastus vari sūtīt jebkurā diennakts stundā, jebkurā nedēļas dienā, visu cauru gadu. Pat, ja tavs klients to neatvērs uzreiz pēc saņemšanas, tas nekur nebūs pazudis un būs viņam joprojām pieejams. Protams, ir vērtīgi ņemt vērā, ka Ziemassvētku vakarā izsūtīts e-pasts netiks atvērts tik pat ātri kā, piemēram, darbadienā izsūtīts.


5. Ar e-pastu vari veidot uzticību savam zīmolam

Ja pārstāvi interneta veikalu vai piedāvā pakalpojumus, vari saviem klientiem izsūtīt darījuma e-pastus. Piemēram, ja tiešsaistē tiek nopirkts produkts vai tas ir izsūtīts, ja esi saņēmis maksājumu par pakalpojumu, ar e-pastu vari klientam darīt zināmu, ka esi pamanījis viņa darbību. Otra pamanīšana ir svarīga uzticības veicināšanai.


Piemēram, reiz iepirkos kādā interneta veikalā, bet nesaņēmu e-pastu par to, ka maksājums ir saņemts vai, ka pirkums izsūtīts. Līdz brīdim, kamēr saņēmu savas kārotās preces, biju stresā par to, vai mans pirkums vai maksājums nav palicis kaut kur gaisā karājoties. Lai arī viss beidzās labi, otreiz šādu pieredzi negribētu.


Padoms, ja baidies, ka tavi e-pasti nokļūs Spam kastītē.

Veidojot e-pastu, izvairies no vārdiem, kurus Spam filtri uzskata par nevēlamiem – Nekavējies, Pērc tagad, Pēdējā iespēja, utt., jo šie vārdi tiek vērtēti kā reklāmmateriāls. Tāpat neraksti visu ar lielajiem burtiem un neizmanto simtiem izsaukuma zīmju.


Īsti nav iemeslu neieviest e-pastu mārketingu savā ikdienā, vai ne?SPIIKIIZI komanda, Velta


0 comments

Recent Posts

See All