top of page
Empty Stage
Es-tevi_cienu_LAMPA-03.jpg

TU ESI UZ PASAULES MAZĀKĀS SKATUVES
TE IR VIETA IKVIENAM
"ES TEVI CIENU"

LAMPA sarunu festivālā
2023.gad
a 9. un 10. jūnijs, Cēsu parks

Man Reaching Star

Radīt pasaules mazāko skatuvi ir ideja, kas dzimusi viena cilvēka galvā, kuram 16 gadu vecumā ārsti aizliedza staigāt, jo tas varētu kaitēt viņa veselībai. Neskatoties uz to, šis cilvēks darīja to, ko vēlējās un to, kas viņam padevās - dejoja.

PROGRAMMA 
LAMPA festivālā

Pasaules mazākās skatuves mērķis ir sniegt iespēju izteikties tiem cilvēkiem, kuri nereti tiek izslēgti no publiskās telpas un viņu stāsti netiek dzirdēti. Pasaules mazākās skatuves stāsts ir par pašu cilvēku, par cilvēku iekļaušanu sabiedrības norisēs, neskatoties uz viņu identitāti.

Pasaules mazākā skatuve sniedz iespēju dažādām, diskriminācijas riskam pakļautajām, personu grupām izmantot savu balsi, nezaudējot autentiskumu.

Pasaules mazākās skatuves dalībnieki runā par sevi, bet ar savu stāstu reprezentē savas pārstāvētās grupas izaicinājumus un vajadzības.

Pasaules mazākā skatuves pamatprincips ir cieņa. Cieņa pašam pret sevi un saviem līdzcilvēkiem: es SEVI cienu, es TEVI cienu, es VIŅUS cienu, es MŪS cienu, es JŪS cienu.

"Jo vairāk laika tu pavadi ar iedvesmojošiem un atbalstošiem cilvēkiem, jo vairāk šīs īpašības Tu pats/i sevī pamanīsi."

Pasaules mazākā skatuve ir atgādinājums, ka ikvienam no mums ir vienlīdzīgas tiesības Latvijas sabiedrībā.

Pirmo reizi universā tiek veidota mazākā skatuve, lai runātu ar pasaulē “normālākajiem” cilvēkiem. Vietu un informācijas pieejamības sliktā kvalitāte nenodrošina līdzvērtīgas iespējas cilvēkiem no mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām. Mēs radam telpu, skatuvi cilvēkiem, lai izceltu viņu neatsveramo nozīmi un parādītu viņu pievienoto vērtību sabiedrībai.

Diskriminējot citus, nereti tiek izmantots “normalitātes” jēdziens. Cilvēkiem tiks sniegta iespēja veidot jaunu pieredzi par to, kas ir normāls.  Pasaules mazākās skatuves mērķis ir veidot jaunu izpratni par to, kas ir normāls un normālība, un vairot cieņu par to.

Pasaules mazākā skatuve izcels Latvijā dzīvojošu cilvēku dzīvi, kurus bieži pārprot un uzskata par “citādiem”, taču katrs no viņiem ir ārkārtīgi nozīmīga un bagātinoša Latvijas sabiedrības ekosistēmas daļa.

A young man in a recording studio

"Ko tu teiktu, ja tevi neuztrauktu citu domas?"

PASAULES MAZĀKĀS SKATUVES BACK STAGE

Idejas īstenošanas komanda, kas veido pasaules mazāko skatuvi pasaules “normālākajiem” cilvēkiem, apvieno profesionāļus, kuri strādā dažādās nozīmīgās organizācijās, bet savu dzīvi velta, lai mazinātu neiecietību Latvijā un pasaulē. 

 

Šis ir unikāls projekts, kas nodrošina ekosistēmu Latvijas sabiedrības mazaizsargāto grupu atzīšanai.

1.png

RASMA PĪPIĶE

Pasaules mazākās skatuves idejas autore un satura veidotāja RA.DU - zināšanu pārneses kustības veidotāja un dibinātāja. Rasma tic, ka pateicoties cilvēku dažādībai, identitātes unikalitātei, kultūras, pieredzes un spēju atšķirībām zināšanas, kuras dodam viens otram, ir neaizstājamas. Zināšanu pārnese ir apzināta darbība, kas notiek starp paaudzēm, sektoriem un vienkārši - dažādiem – atzītiem, cienītiem un novērtētiem cilvēkiem. Rasma uzskata, ka priekšnoteikums sabiedrības attīstībai ir saredzēt citus nevis kā konkurentus, zemākus vai augstākus, saskaņā ar piešķirtiem vai iegūtiem statusiem, bet kā cilvēkus sev līdzās, kuriem nav tas, kas ir Tev un otrādi.

3.png

BAIBA ŽIGA

Pasaules mazākās skatuves idejas līdzautore un satura koncepcijas veidotāja. Baiba ir uzņēmēja ar plašu cilvēku dažādības vadības un iekļaušanas pieredzi starptautiskajā vidē, un šobrīd aktīvi darbojas, lai veicinātu sabiedrības informētību un šo tēmu popularizēšanu Latvijā. Baiba pievieno vērtību ar bagātīgu kontaktu klāstu un svarīgu informāciju par atbilstošākajiem un mūsdienīgākajiem cilvēku iekļaušanas piemēriem un praksēm no citām valstīm.

5.png

ĀRIS BIRZE

Pasaules mazākās skatuves skaņas un bildes inženieris. Āris ir jauniešu organizāciju un skolu tīkla ekosistēmas veidotājs, kas veicina tehnisko inovāciju ieviešanu ikdienā, kā arī sniedz zināšanas pasaules mazākās skatuves satura izskanēšanas iespēju īstenošanā, nodrošinot tehniskos risinājumus no Show and Tell.lv. Kā arī biedrības SPIIKIIZI radītājs. 

4.png

AGNESE NĀBELE

Pasaules mazākās skatuves idejas īstenotāja. Pagājušajā pavasarī ieguvu bakalaura grādu radošajās industrijās. Agnese audzina savu dēlu, bet ar prieku iesaistās projektos, lai iegūtās zināšanas īstenotu dzīvē. Agnese tic, ka katrai lietai ir sava gaišā puse, tāpēc galvenokārt cenšās saredzēt labo visā sev apkārt.

Jaunumi

Seko līdz SPIIKIIZI jaunumiem par esošiem projektiem ieskatoties Jaunumu lapā zem kategorijas Blogs.
Mēs ar lepnumu dalamies paveiktajā un paziņojam laicīgi par plānoto, lai arī tev būtu iespēja pieteikties atbalstīt.

Informācija

Pasaules mazākās skatuves idejas autori un veidotāji:

SPIIKIIZI logo ar tekstu melns.png
RA.DULOGO_PDF.png

Pasaules mazākās skatuves atbalstītāji:

Logo_transp_CMYK.png
rs_logo_pantone.jpg
Reitan_Convenience_Latvia_logo_colour.png

Pasaules mazāko skatuvi finansē:

White-MARIO-logo-e1668439029926-1.png
logo_Mario.png
Tavs-atbalsts-logo-web_1080x1080px.png
normal-reproduction-high-resolution.jpg

This project has been produced
with the financial assistance
of the European Union.

bottom of page